Co jest potrzebne piłkarzowi, aby mógł skupić się na trenowaniu i dążeniu do wytyczonego celu?

Oprócz własnej determinacji, myślę, że istotną sprawą jest infrastruktura, miejsce gdzie dokonuje się postępów, boisko czy hala, szatnia, siłownia czy zaplecze do regeneracji biologicznej.

Czy opieka dobrego sponsora jest jedną ze składowych sukcesu drużyny? Mam na myśli finansowanie zaplecza technicznego.

Opieka sponsora oczywiście pomaga, daje poczucie komfortu i możliwości skoncentrowania się wyłącznie na osiągnięciu celu.

Jak Pan ocenia zaangażowanie firm w sponsoring sportu?

Każdy ma swój cel do osiągnięcia. Zawodnik ma polepszyć wynik sportowy, a firmy angażując się w sponsoring mogą to robić, aby poprawić swój wizerunek, być dzięki temu lepiej kojarzonym, lub społecznie ogólnie dla misji. Oceniam takie zaangażowanie jako bardzo dobre.

Ostatnio byliśmy światkami miażdżącego tryumfu Polaków na Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce. Jak pan ocenia nasze szanse na Olimpiadzie w Rio?

Wychodzi na to, że po Euro jedziemy do Rio w roli faworyta. W wielu dyscyplinach mamy najlepszych zawodników na świecie. Jestem optymistycznie nastawiony jako kibic, ale na zawodników czeka walka do utraty tchu o każdy medal. Emocje będą gwarantowane.

Jest Pan ambasadorem golfa w Polsce. Skąd zainteresowanie tą dyscypliną? Czy jest to sport dla wszystkich?

Wielu sportowców na świecie wybiera golfa jako grę na relaks czy odskocznię od własnej dyscypliny. Człowiek obcuje z przyrodą, a jednocześnie ma cel. Rywalizując ma wbić piłkę do dołka. Jest to zdecydowanie sport dla wszystkich. W Madrycie widziałem starszego pana w wieku około 90 lat, który grał w golfa chodząc, nie jeżdżąc meleksem. Ciężko to zobaczyć w innych dyscyplinach. Mimo stereotypów, jest to sport dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć i zasoby finansowe.